KotlinConf 2019 Global – Turkey KUG

KotlinConf 2019, 4-6 Aralık 2019 tarihleri arasında Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag’da düzenlenecektir. JetBrains firması 2019 yılı içinde Kotlin/Everywhere etkinlikleri ile birçok geliştiriciye ulaşmayı başardı. Turkey KUG olarak bizlerde 25 Ekim 2019 Cuma günü Kotlin/Everywhere etkinliğini başarıyla organize ettik. Google Android Developer tarafından desteklenen Kotlin dili için yapılan bu faaliyetlere ek olarak JetBrains firması dünya genelinde oluşturulan kullanıcı grupları için yeni bir etkinliğin duyurusunu yapıyor. Bu etkinliğin ismi “KotlinConf 2019 Global”.

KotlinConf 2019 Global, KotlinConf 2019‘un açılış konuşmasını ve oturumlarını izlemek ve tartışmak için düzenlenen bir dizi toplantıdır. Bu kapsamda gerçekleşecek faaliyetlerin 5 Aralık 2019 ila 5 Mart 2020 arasında olması gerekiyor. Turkey KUG olarak böyle küresel ölçekli ve JetBrains tarafından desteklenen bir faaliyete katılmayı çok istiyoruz. Bu amaçla yerel kullanıcı grubumuzla bir araya gelmek için başvurumuzu yaptık.

KotlinConf 2019 canlı yayını, 5 Aralık saat 08:00 (GMT’ye göre) de Kotlin Proje Lideri Andrey Breslav‘ın açılış konuşmasıyla başlayacak. İki gün boyunca devam edecek bu faaliyetin kayıtları iki hafta sonra bizlere sunulacak. Amacımız kullanıcı grubumuzla bu kayıtları izlemek ve tartışmaktır. Bu faaliyetin en önemli yanı şüphesiz Kotlin ile ilgili en güncel bilgilere ulaşmamızı sağlamasıdır. Ayrıca varsa yeni yenilikler bu etkinlik ile haberimiz olacak.

Date(Tarih) : 24 Şubat 2020 Pazartesi
Time(Zaman) : 10:00 – 16:00
The Number of People(Kontenjanı): 50 kişi
Location (Yer) : Adıyaman Üniversitesi Besni Meslek Yüksek Okulu

Etkinlik ile ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz. Başvurular buradan duyurulacaktır.

Uyarı: KotlinConf 2019 Global – Turkey KUG etkinliğimiz KotlinConf resmi web sitesinde listelenmiştir. İncelemek için tıklayınız. Aşağıda verilen görselde görebilirsiniz.